Kokie reikalavimai keliami daugiabutyje gyvūnus laikančiam savininkui?

Atkreipiame dėmesį, kad privaloma registruoti Vilniaus mieste laikomus kates ir šunis ir nesvarbu, ar šie gyvūnai laikomi privačiame name, ar daugiabutyje.

Šuns ar katės savininkas pasirinktame banke už gyvūno (šuns, katės) registraciją turi sumokėti vienkartinę įmoką  – 40 Lt. Įmokos kvite būtina nurodyti duomenis asmens, kurio vardu registruojamas gyvūnas (ne giminaičio ar kito asmens duomenis!)

Vienkartinė įmoka mokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos surenkamąją sąskaitą. Mokėjimo rekvizitai:

Sąskaitos numeris LT24 7300 0101 1239 4300
Gavėjas Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM
Kodas 188659752
Įmokos kodas 53913
Įmokos pavadinimas – Už gyvūnų (šunų, kačių) registravimą ir laikymą

Sumokėtą vienkartinės įmokos kvitą savininkas turi nunešti į veterinarijos gydyklą.
Gyvūnų savininkai, laikantys gyvūną daugiabučiame name, turi mokėti mėnesio įmoką (už šunį – 10 Lt/mėn.; už katę – 3 Lt/mėn.; už agresyvios veislės šunį – 25 Lt/mėn.). Mėnesio įmokos rekvizitai ir įmokos kvito pildymo reikalavimai yra tokie patys, kaip ir mokant vienkartinę įmoką už gyvūno registravimą.

Asmenys, užregistravę, bet neidentifikavę (integriniu grandynu) savo augintinio, turi identifikuoti jį pasirinktoje, gyvūnus registruojančioje veterinarijos gydykloje Vilniaus mieste. Gydyklai turi būti pristatytas augintinio registraciją patvirtinantis dokumentas.

Primename keletą gyvūnų laikymo reikalavimų:

• Draudžiama laikyti gyvūnus ant daugiabučių namų stogų, atviruose balkonuose, rūsiuose ir kitose bendrojo naudojimo (ar pagalbinėse) patalpose;

• Vesdami, vedžiodami, važnyčiodami ar būdami su gyvūnais viešoje vietoje, turėti reikiamas priemones (maišelius, semtuvus ar kitas tinkamas priemones) ekskrementams surinkti;

• gyvūnui priteršus viešoje vietoje, bendro naudojimo patalpose ar kito asmens teritorijoje, nedelsiant surinkti ekskrementus ir kitus gyvūno paliktus teršalus;

• užtikrinti, kad viešosiose vietose, butuose, negyvenamosios paskirties patalpose, individualių namų teritorijose gyvūnai nekeltų triukšmo, trikdančio asmenų ramybę, poilsį, darbą ar viešąją rimtį;

• užtikrinti, kad gyvūnai nekeltų grėsmės, nedarytų žalos asmenų sveikatai, gyvybei, nuosavybei, aplinkai, nepažeistų kitų asmenų teisių ar teisėtų interesų, nesužeistų kitų gyvūnų;

• Draudžiama daugiabučiuose namuose ar jų teritorijoje laikyti pavojingus gyvūnus.

Daugiau reikalavimų rasite „GYVŪNŲ LAIKYMO VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE TAISYKLĖSE“

Dėmesio!  Jei gyvūno laikymas bute kelia grėsmę žmonių ramybei, dėl šio pažeidimo, kaip ir dėl visų kitų viešosios rimties pažeidimų, gyventojai turi teisę kreiptis į atsakingas institucijas, kurios turi imtis įstatymo nustatytų priemonių, drausminančių neatsakingus gyvūnų savininkus. Daugiau informacijos teiraukitės Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje.


Kaimynų šuo nuolat loja. Kur kreiptis dėl triukšmo?

Dėl gyvūno keliamo, kaip ir dėl bet kurio kito akustinio triukšmo, Jūs galite kreiptis į Jūsų gyvenamą vietą aptarnaujantį policijos komisariatą. Už Triukšmo valdymo įstatymo pažeidimą, vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimo kodekso 42(4) str. gali būti baudžiama:

42(4) straipsnis. Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, pažeidimas

Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymas ar pažeidimas – užtraukia baudą triukšmo šaltinio valdytojams nuo dviejų šimtų iki vieno tūkstančio litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą, – užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų.

Savivaldybių tarybų patvirtintų triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių nesilaikymas –  užtraukia baudą piliečiams arba pareigūnams nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio litų.

Geriau žinoti ir mokėti ginti savo teises ir teisėtus interesus padėtų susipažinimas su Vilniaus miesto savivaldybės taryba 2007 m. rugsėjo 12 d. sprendimu Nr. 1-211 patvirtintomis Triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklėmis.