Kaip pasirūpinti savo namų saugumu?

Policijos pareigūnai iš praktikos pastebi, kad dažnai gyventojai elgiasi lengvabūdiškai ir pernelyg patikliai: į daugiabučių namų gyvenamąsias patalpas labai lengva patekti neva skaitiklių rodmenis norintiems patikrinti ar remonto darbus atlikti komunalinių tarnybų darbuotojais ar pareigūnais apsimetantiems vagims.

Įeiti į privačias patalpas be savininko sutikimo draudžiama. Žmonės neprivalo įsileisti jokių tarnybų darbuotojų. Jei nusprendėte atidaryti duris, būkite atsargūs. Kiekvienos tarnybos darbuotojai turėtų dėvėti uniformą bei pateikti darbo pažymėjimą. Jei abejojate, paskambinkite į atitinkamą tarnybą ir įsitikinkite, ar toks žmogus tikrai dirba toje įmonėje ir šiuo metu yra išvykęs tikrinti prietaisų. Nepilnamečiams patariama nieko į namus neįsileisti.

Policijos pareigūnai pataria, kaip apsisaugoti nuo vagišių:

Budrumas –  neįsileiskite nepažįstamų žmonių. Neatidarykite durų apsimetėliams „tikrintojams“; reikalaukite, kad pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą; prieš atidarydami duris, atidžiai apžiūrėkite lankytoją; nepasirašykite jokių dokumentų skubotai, juo labiau tarpduryje.

Durys – rinkitės patikimas spynas. Net ir patys geriausi užraktai geri tik tuomet, kai jais tinkamai
naudojamasi: užrakinkite duris visais užraktais, net kelioms minutėms išeidami iš buto.
Išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris.

Signalizacija – įsirenkite patikimą saugos sistemą. Jūsų namai bus saugūs 24 valandas per parą.

Draudimas – apsidrauskite ir padarytus nuostolius atlygins draudimo bendrovė.

Buto ar automobilio saugumą užtikrina ne tik techninės priemonės, bet ir žmonių bendruomeniškumas, organizuota tarpusavio pagalba prižiūrint bendrą gyvenamąją aplinką. Stenkitės, kad santykiai su kaimynais būtų šilti ir draugiški. Kaimynai nebus  abejingi, jei pamatys įtartinus asmenis prie Jūsų durų.  Susitarkite su kaimynais, kad, kai Jūsų nėra, pasaugotų butą.  Kaimynams išvykus, būkite pasiruošę pasaugoti jų butą.

Šaltinis: vilnius.policija.lt