Informacija gyventojams, kaip elgtis, vykdant terminę dezinfekciją, kai pakeliama karšto vandens temperatūra

Įspėjame, kad karšto vandens temperatūra gali būti pakelta net iki 80°C, todėl BŪKITE ATSARGŪS, galimi nudegimai.

Buto savininko prevenciniai veiksmai, vykdant terminę dezinfekciją:

  1. Patikrinti bute esančią santechninių įrenginių būklę. Tikslu įsitikinti, kad nėra šalto ir karšto vandens pamaišymo. Ši procedūra atliekama taip:
  • Uždaromas įvadinis į butą šalto vandens ventilis, atidaromas maišytuvas šalto vandens padėtyje. Vanduo turi netekėti.
  • Atidaromas šalto vandens įvadinis ventilis, uždaromas karšto vandens įvadinis ventilis. Maišytuvas persukamas į karšto vandens pusę. Vanduo turi netekėti.

 Įvykdžius aukščiau nurodytus veiksmus ir pastebėjus, kad vandens pratekėjimas čiaupe yra, skubiai turite kviesti specialistą buto santechninių įrenginių remontui bei apie nustatytą gedimą pranešti namo šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojui UAB „Adminsta“ el. paštu ste@adminsta.lt bei namo administratoriui UAB „Adminsta“ el. paštu info@adminsta.lt.

  1. Jei bute yra įrengta vandens temperatūros reguliavimo įranga, įvairios paskirties vandens filtrai ar kita įranga, neleidžianti tiesiogiai prabėgti reikalingos paduodamos temperatūros vandeniui, būtina atjungti visus papildomus įrenginius, kad būtų pasiektas reikalaujamas temperatūrinis rėžimas. Atlikus terminę dezinfekciją rekomenduojama utilizuoti senus filtrus ir įsirengti naujus.
  2. Terminės dezinfekcijos laiku maksimaliai atsukti visus bute esančius karšto vandens čiaupus maksimalioje padėtyje ne trumpiau kaip 5 min.

Legioneliozės profilaktikos ir kontrolės darbų rizikos vietose atlikimo rekomendacijose nurodoma, kad esant didesnei negu 50°C karšto vandens temperatūrai Legionella bakterijos nesidaugina.

Daugiau informacijos galite rasti mūsų internetiniame puslapyje www.adminsta.lt,  naujienų skiltyje bei https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/kaip-uzkirsti-kelia-legioneliozei-tinkamos-prieziuros-ir-dezinfekcijos-priemones